سایت های فیزیک

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/

  

هايپرفيزيك يکي از سايت هاي جالب فيزيک است که مطالب درسي فيزيک را خيلي جالب و خلاصه شده بيان مي کند.  از ويژگي هاي منحصربه فرد اين سايت دسته بندي هاي جالب و آموزنده آن است. در اين سايت تقريبا در مورد تمام شاخه هاي فيزيک به طور مقدماتي بحث شده است. در اين سايت مثالهاي عددي، شکل هاي جالب و فيلم هاي آموزنده اي در مورد فيزيک خواهيد يافت.

  

http://cph-theory.persiangig.com/articles.htm

 

سايت سي پي اچ يک سايت ايراني است و در مورد اكثر موضوع هاي فيزيك داراي مطالب جالب و مقاله هاي بسياري است. مقاله هاي فارسي زياد و جالبي در اين سايت خواهد يافت يكي از موضوعاتي كه تاكيدي بشتري روي آن شده است نظريه CPH  است. كه توضيح آن را در اين سايت خواهيد يافت.

http://www.hupaa.com/

 

شبكه فيزيك هوپا وابسته به انجمن فيزيك دانشجويان دانشگاه هرمزگان مي باشد. هوپا در آيين زرتشت نام درخت حقيقت است و اعتقاد بر اين است كه انسان در ابتدا در قالب هوپا خلق شده كه در زبان پهلوي هومايانا ناميده مي‌شود.

اين سايت با جمع آوري مقالات فارسي فيزيک از سايتهاي مختلف علمي سعي در ايجاد منبع مناسبي را جهت مطالعه و پژوهش دانشجويان، دانش‌آموزان و ديگر علاقه‌مندان علم فيزيک دارد. در اين سايت علاوه بر مقالات فيزيك، نرم افزارهاي زيادي براي دانلود وجود دارد.

 

http://www.psi.ir/

 

يكي از قديمي ترين و معدود انجمن هايي كه در زمينه فيزيك در ايران فعاليت مي كند، انجمن فيزيك ايران است. اكثر علاقمندان به فيزيك عضو اين انجمن هستند.

در سايت انجمن فيزيك مطالب گوناگوني ميتوانيد، بيابيد.

غير از مطالب علمي، اين سايت به خصوص براي خبر گيري از فعاليتهاي علمي بسيار مناسب است.يكي از موارد جالب برگزاري جلساتي با عنوان باشگاه فيزيك است.

از تيرماه سال ۱۳۷۹ انجمن فيزيک ايران اقدام به برپايی جلسات باشگاه فيزيک نموده است. اين جلسات در نخستين دوشنبه هر ماه برگزار ميشود. مبادله اطلاعات هدف اصلی باشگاه فيزيک است. در اين باشگاه استادان، دانشجويان، دبيران، دانش آموزان و عموم علاقمندان به فيزيک در هر سن و مقام با يکديگر ديدار و گفتگو می کنند، به مبادله اطلاعات در زمينه های دلخواه خود می پردازند و سؤالات خود را مطرح می کنند. وسايل آموزشی جديد نيز در کنار باشگاه فيزيک به نمايش گذاشته می شود. زمان و مكان اين جلسات را مي توانيد در سايت انجن فيزيك بيابيد.

 

http://www.ipm.ac.ir

 

مركز تحقيقات فيزيک نظری و رياضياتIPM (Institute for studies in Theoretical Physics and Mathematics) يكي از معتبرترين مراكزي است كه در زمينه علوم پايه در ايران فعاليت مي كند. بيشتر اساتيد و دانشجويان فيزيك عضو اين مر كز هستند. در حال حاضر اين مركز شامل سه بخش: فيزيک، رياضيات و سيستم های هوشمند است. سطح فعاليتهاي اين مركز در حد دانشگاهي است. و يك بهترين سايتهايي است كه در زمينه فيزيك به صورت تخصصي فعاليت مي كند. اخبار در زمينه فيزيك، كارگاهها و كنفرانسهاي بين الملي را مي توانيد در اين سايت بيابيد.

 

http://mollasadra.persianblog.com/

 

سايت ملاصدرا يك سايت ايراني است و متوانيد تعداد زيادي مقاله در موضوع هاي علوم پايه از جمله فيزيك، شيمي، رياضي و زيست در آن بيابيد. اين سايت داراي   لينك هاي خوبي به ساير سايت هاي با موضوع هاي مشابه  ديگر مي باشد.

 

http://www.physicsclassroom.com/

 

سايت Physics  classrom  يك سايت بسيار جالب در زمينه آموزش فيزيك دبيرستاني است. در اين سايت درمورد اكثر مطالب فيزيك دبيرستاني مي توانيد مطالب آموزنده به همراه تصويرهاي جالب و انيميشن هاي كوتاه بيابيد.

 

سايت انيميشن هاي جالب فيزيك

http://www.learnerstv.com/animation/Free-Physics-animations-page1.htm

/ 0 نظر / 23 بازدید